FAT Szkolenia Szkolenie Taktyka Zielona

Szkolenie Taktyka Zielona

Średnio raz w miesiącu spotykamy się na terenach leśnych by doskonalić współpracę z zakresu Taktyki Zielonej.

Spotkanie takie trwa około 4 godziny i składa się z czterech segmentów:
1. Część przygotowawcza
– sprawdzenie i ustawienie sprzętu strzelającego, zasięg i hop-up
– przegląd i dopasowanie oporządzenia
– omówienie zasad bezpieczeństwa i zakresu działań

2. Część rozwojowa
– omawiamy jeden wybrany nowy temat w formie teoretycznej i praktycznej

3. Część przypominająca
– omawiamy jeden wybrany stary temat w formie teoretycznej i praktycznej

4. Część pogłębiająca
– wyruszamy w teren zielony by ćwiczyć wcześniej omawiane tematy, z wykorzystaniem całości wiedzy
– ćwiczenia odbywają się z użyciem celów pozorowanych lub żywych

Podział na sekcje podczas przemieszczania się

SZYKI


13 marca 2022
Co do dzisiejszego Treningu, to chciałbym podziękować osobom, które się na nim stawiły. Frekwencja dopisała aby móc przećwiczyć manewry nie tylko na sucho ale również w praktyce. Poruszona została przede wszystkim praca dójkami. W formie 2-4-8 osób gdzie każdy pilnował swojej pary. Poruszanie się przy pomocy komunikacji nie werbalnej (przed kontaktem) jak również werbalnej (oddział w kontakcie). Po treningu na sucho przyszedł czas na sprawdzenie umiejętności w terenie 2 osoby pozorują zasadzkę 8 przemieszcza się po terenie, przy pierwszym kontakcie 2 wykryta i wyeliminowana bez poniesionych większych strat, przy drugim kontakcie który trwał dłużej straty były już większe. Co do grupy która atakowała (8 osób) duży plus za brak biernej postawy, nikt nie zaległ w miejscu czekając na rozwój sytuacji, tylko rozpoczęło się flankowanie celem wyeliminowania przeciwnika, które zakończyło się sukcesem grupy atakującej.
Plusy:
– szybka reakcja
– podział alfa
– przykrycie ogniem, bravo
– flankowanie- oczywiście osiągnięcie założonego celu
Minusy:
– Flankowanie zbyt blisko
– grupa flankująca była w zasięgu
– wydaje mi się że było za cicho, po kontakcie nie słyszałem żebyście do siebie krzyczeli
– a to jednak przytłacza przeciwnika
– już kiedyś o tym wspominaliśmy

Praca w dwójkach


Następne zadanie było już nieco ciekawsze podział 4 do 6,gdzie pierwsze zwycięstwo należało do 4-ki, drugie możemy przypisać do 6. Schemat ten sam jak poprzednio.Podsumowując trening uważam za udany jak również za potrzebny,z każdym kolejnym treningiem czy strzelanką widać duże postępy biorąc pod uwagę współpracę, która jest ważnym elementem.W pojedynkę nic nie zdziałamy, natomiast współpracując ze sobą możemy osiągnąć znacznie więcej.

Tak więc jeszcze raz wszystkim dziękuje i widzimy się na kolejnym treningu/strzelance.
Shaddox

4 kwietnia 2022
Tematem przewodnim było schodzenie do pozycji leżącej oraz przemieszczaniu się w niej dwójkami, które pokazało przede wszystkim co powinniśmy poprawić w naszym oporządzeniu. Sam temat został bardzo szybko przyswojony.

Na potrzeby dzisiejszego treningu została również stworzona strzelnica – podczas wykonywania ćwiczeń nikt nie został postrzelony.

Druga część już w terenie podział 2/4, gdyż jeden z uczestników brał udział jedynie w teorii – mimo wszystko dzięki za przybycie. W terenie 2 – pozorowała zasadzkę 4 – atakowała/broniła się.
Plusy na pewno za pracę w dwójkach, wzajemną komunikacje, flankowanie przeciwnika.
Minusy to chyba jedynie to że słychać było tylko Zarazzę – pamiętajcie jak zostaliśmy wykryci lub przechodzimy do ataku – nie oszczędzamy gardła.

Do następnego 👍
Shaddox

8 Maj 2022

Trening rozpoczęliśmy od omówienia podstawowych zagadnień:
– marsz ubezpieczony
– manewr CEP
– podejście do punktu i wyjście z niego (obrona okrężna)
– przetestowanie gadżetu  – kliker

Część praktyczna rozpoczęła się od marszu ubezpieczonego, następnie było szybkie przypomnienie przejścia metodą kropelkową. Przećwiczone również zostało podejście do punktu, zajęcie go korzystając z obrony okrężnej, jak również jego bezpieczne opuszczenie.

Następną częścią było manewrowanie w terenie z podziałem na sekcje ALFA, BRAVO. Wszystko szło dobrze do momentu kiedy niespodziewanie cała nasza drużyna została wyeliminowana przez jednoosobowy oddział – Kaczor. Nikt z nas się go nie spodziewał i to nas zgubiło – ważna lekcja dla nas, aby cały czas być skupionym na tym co dzieje się dookoła. Dalsza część treningu polegała na manewrowaniu w terenie w celu wykrycia przeciwnika i wyeliminowaniu go. Podczas treningu zostały również wykorzystane KLIKERY, które bardzo się sprawiły podczas komunikacji.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za przybycie i do następnego
ShaddoX