FAT Imprezy Obce,LARP,Wyzwania 20.11.2021 Black Perseus 3

20.11.2021 Black Perseus 3

Manewry drużynowe Black Perseus 2021 (9h)
Czym są manewry i dlaczego nie zwykłą strzelanką?
Uczestnicy manewrów Black Perseus działają w stałych, kilkuosobowych zespołach przez cały okres trwania imprezy. Struktura fireteamu jest ścisła i jednakowa dla wszystkich grup: dowódca, zastępca dowódcy, radiooperator, medyk i szturmowcy. Żadna ze stron nie posiada stałego punktu respawn ulokowanego blisko bazy oraz generalnego dowódcy, który przebywając gdzieś poza frontem kieruje swoją stroną. Zamiast tego drużyny od początku znają swoje cele i muszą jak najlepiej rozplanować operację. W terenie rozmieszczonych jest kilkadziesiąt lokalizacji, które powinni odnaleźć. Każda odwiedzona lokalizacja to potencjalna szansa na zdobycie punktów. Po zakończeniu gry drużyny zdają na parkingu organizatorowi wypełniony krótki dokument, który posłuży do wyłonienia najlepszych zespołów.
Wizja manewrów opiera się na założeniach quasi-milsimowych. W grze uczestnicy zdani są wyłącznie na własny oddział. Kluczem do zwycięstwa jest eksploracja terenu, sprawna nawigacja, komunikacja w zespole. Rywalizacja z kilkunastoma zespołami wprowadza duży dynamizm. W zamyśle to działania taktyczne polegające na kooperacji osób w fireteamie mają odgrywać kluczową rolę w przebiegu gry. Dużą rolę w rozgrywce pełnią także kart ran CCS i dusz, mające wprowadzać element losowości w odnoszonych obrażeniach w trakcie walki oraz respawny, do których dotarcie zabiera cenny czas.
Black Perseus nawiązuje do najlepszych imprez tego gatunku. Inspirację stanowi doskonała seria Wyścig Szczurów organizowana w województwie Śląskim. Nadchodzące wydarzenie stanowi rozwinięcie i wzbogacenie formuły dolnośląskich imprez Red Code i Green Code.

Black Perseus 2021-Manewry Drużynowe 9h. 20-11-2021 NIEMODLIN
a jak było na imprezie dowiesz się czytając dalej

Mechanika::
– Odwiedzić 18 punktów i spisać z nich kody
– Zrealizować 8 dodatkowych zadań.
– Zdobywać „karty dusz” przeciwnika i nie tracić swoich
– 15 wrogo nastawionych drużyn w terenie (6-9os składy)

ZADANIA WYKONANE:
– Zaliczone 13 małych punktów (kodowych)
– Zaliczone 2 zadania specjalne, trzeciego z magnetofonem choć zostało zrobione nam nie zaliczyli
– Zdobyte punkty przeliczeniowe: 39 pkt
– Zajęte miejsce: 8
– Około 17km zrobionych w terenie

Walczyliśmy jak równi z równymi, dostawaliśmy ale i wysyłaliśmy na respa. Godziny spędzone na treningach nie poszły na marne. Wystartowaliśmy w 6 osób, ale grę z powodu kontuzji dokańczaliśmy we 4 . W nagrodę mieliśmy ekscytującą podróż powrotną na parking na pokładzie Honkera.

Wielkie podziękowania dla organizatora:Bartosz Radziejewski i Deadline

oraz rywalizujących ekip:Hammer ASG team – ŚląskCKSW Parasol1.ŚDKA DuchyBatalion Operacji SpecjalnychFox Hound KrakówRQS TeamLone Wolves TeamBlack FoxMSWKampfgruppe NeisseGRSASG Kraków